SiteBooK visite gratis
FILLIMI RRETH NESH MARKETI PERGJITHSHME LAJME SHERBIME LINK KONTAKT
     
 
Kategoria e Pronave
Prona te reja
Qera dhe Manaxhim Pronash
Leje Mjedisore

 
Informacion i Pergjithshem

 
Abonohu per Info / Newsletter


Subscribe
Unsubscribe 
Sondazh
Ne c'vend deshironi te blini shtepi, banesa, toke, troje ose apartamente ne Shqiperi?

Ne Plazh / bregdet
Ne Tirane
Ne vende rurale te qeta / fshat / etj

 
TOKA TE VOGLA ME LEJE NDERTIMI PER SHITJE NE VLORE, Parcela nga 271m2 gjer 626 m2. Cmimet nga 46,163 Euro gjer 92,313 Euro.
09/08/2012 - 07:27
Parcelat ndodhen tek Uji iFtohte. Ne total kemi 57 parcela te permasave te ndryshme dhe qe te gjitha jane me pamje panoramike nga deti. Leja e ndertimit lejon dy kate. Toke ne Vlore, Toka ne Vlore, Toke per Shitje ne Vlore, Troje ne Vlore.

LISTA E CMIMEVE DHE SIPERFAQET:

Me kenaqesi ofrojme per shitje toka te vogla me leje ndertimi tek Uji i Ftohte ne Vlore. Toka ka studim per rruge dhe gjitha sherbimet. Siperfaqet variojne nga 271 m2 gjer ne 626 m2.

Cdo parcele lejon vila maksimum dy kateshe. Parcelat ndoshen ne pjesen me te preferuar te Vlores, Uji i Ftohte.

Me nje distance te shkurter prej vetem 350 metra larg detit dhe duke perfituar nga pjerresia me nje reliev prej afersisht 90 metra mbi nivelin e detit, cdo parcele ofron pamje mahnitese nga deti, gjiri i Vlores, Karaburuni dhe Sazani.

Shitjet kane filluar keshtu qe mos humbisni shancin e vetem per te blere toke me pamje nga deti si dhe me leje ndertimi ne Shqiperi.

Qe te rezervosh, firmoset formulari i rezervimit dhe paguhen 3000 Euro depozite. Pasi perfundon kontrollomin e dokumentave, brenda nje muaji firmoset kontrata e blerjes se tokes dhe paguani shumen tjeter te mbetur, dhe ne te njejten kohe kalon hipoteka ne emrin tuaj.

Per ndertimin e viles jane dy opsione, ose ta ndertoni vete ose mund tjua ndertoje kompania me te cilen ne kemi bere marreveshje qe te ndertoje te gjitha vilat e klienteve. Kompania e ndertimit do ndertoje me cmim kosto ndertimi (maksimum 400 Euro per m2) plus 10% taks plus 20% TVSH.

Mund te zgjidhni ville prej ndertimi normal prej tullash, beton dhe cati, ose vile e cila eshte e parafabrikuar ne Itali e cila montohet ne nje periudhe te shkurter prej afersisht 3 muajsh plus qe jane pro natyres, harxhojne shume pak energji dhe praktike.

Ne te gjitha opsionet, costoja e ndertimit nuk e kalon 400 Euro per m2 (plus taks 10% plus TVSH 20%).

Po marrim nje shembull:

Te blesh nje parcele le te supozojme 300 m2, cmimi i blerjes se tokes kushton 49,993 Euro (pershire lejen e ndertimit dhe pjeset e perbashketa si rruget, gjelberimet etj.

Te ndertosh nje vile dy kateshe me siperfaqe total 120 m2 (60m2 per secilin kat), kostoja maksimale e ndertimit kushton 48,000 Euro (62,400 Euro perfshi taksen 10% dhe TVSH 20%).

Ne total kostoja e nje vile kushton 112,393 Euro perfshi blerjen e tokes dhe koston e ndertimit te viles me celesa ne dore.

Njekohesisht mund te perdorni edhe kompanine ndertuese qe do i jepet e drejta per te ndertuar vilat ne keto parcela e cila ka nje cmim/kuote prej afersisht 450 Euro per m2 qe ta ndertoje vilen per ju.

Nese nuk deshironi te perdorni kompanine rekomanduese te ndertimit, juve me gjithe kenaqesi mund te perdorni kompani ndertimi te tjera sipas deshires tuaj ose mund ta ndertoni vete gjithmone duke respektuar masterplanin/studimin dhe lejen e ndertimit.

Mos humbisni oferten e vetme te tille ne Shqiperi, shpejtoni.

LISTA E CMIMEVE DHE SIPERFAQET:

 

Foto te tokave ne Vlore:


Printable version Email to a friend


 
Moti ne Shqiperi
  Tirane
  Durres
  Vlore
  Korce
  Sarande

Prona te Perzgjedhura
 
 
 
APerse te blini nepermjet agjensise Holiday Property? Kontakto Holiday Property Albania ne: http://www.holiday-property.net
© 2015, Holiday Property Albania (Part of Albania Properties Ltd). Copying of any part of the website without prior notice is prohibited.
Link:

fake Oakley sunglasses| ray ban solbriller udsalg| cheap authentic ray ban sunglasses| ray ban clubmaster black| ray ban outlet store online| discount oakley sunglasses online| cheap oakley sunglasses canada| cheap oakley sunglasses uk| cheap womens oakley sunglasses| cheap oakley sunglasses for sale| replica oakley sunglasses| fake oakley sunglasses| oakley sunglasses discount| cheap oakley sunglasses| fake oakleys| cheap oakleys| ray ban sunglasses cheap| ray ban sunglasses cheap| ray ban sunglasses| cheap ray bans outlet| ray ban online store| nike shoes for men| nike online shop| nike free 4 womens| women nike free| nike free trainer women| nike shoes free 5.0| Nike Air Max helt hvitt| Nike Air Max 90 alt svart| Christian Louboutin Mens Sneakers| Used Christian Louboutin| Christian Louboutin for Men| christian louboutin shoes uk| cheap christian louboutin shoes| Discount christian louboutin| cheap replica louboutin shoes| cheap fake louboutin shoes| replica louboutin wedges| cheap louboutin shoes| christian louboutin for men| christian louboutin replica shoes| michael kors bags canada| michael kors usa| michael kors shipping| michael kors replica| michael kors canada| replica michael kors| michael kors outlet houston| wholesale replica jerseys cheap| cheap nike jerseys| wholesale nike nfl jerseys paypal| bayern munich new jersey 2015| cheap wholesale authentic jerseys| cheap nfl jerseys from china| cheap nba jerseys free shipping| cheap fake oakley sunglasses| fake oakley sunglasses UK| fake oakley sunglasses cheap| wholesale replica jerseys cheap| Wholesale nike jerseys|wholesale nfl jerseys| cheap mlb jerseys| Cheap Louboutin Shoes Sale| fake oakley holbrook| wholesale nhl Appare| cheap jerseys wholesale| cheap Basketball Jerseys| wholesale nba jerseys| Cheap jerseys wholesale| Wholesale fake Ray ban Sunglasses| wholesale christian louboutin| Discount Sunglasses| Cheap Replica Designer Sunglasses| Wholesale sunglasses Cheap| Cheap christian louboutin| Discount Sunglasses| Discount Ray Ban Sunglasses| wholesale nfl jerseys| cheap mlb jerseys| wholesale authentic nfl jerseys| Christian Louboutin Outlet| Cheap Louboutin Shoes Sale| Foakleys Knockoff Oakleys| foakleys radar sunglasses| Oakley Sunglasses| wholesale nike jerseys| wholesale ncaa jerseys| cheap jerseys wholesale| cheap Basketball Jerseys| Fake Sunglasses Out| Wholesale Oakley Sunglasses| Wholesale Ray ban Sunglasses| Wholesale fake Ray ban Sunglasses| christian louboutin shoes| Discount Sunglasses| Cheap Replica Designer Sunglasses| Cheap christian louboutin| Discount Sunglasses| Discount Ray Ban Sunglasses| wholesale NFL Jerseys| China Wholesale Jerseys Free Shipping| Wholesale mlb jerseys| cheap Nike shoes wholesale| Wholesale jerseys online| Wholesale nab jerseys| Wholesale Sunglasses| Cheap nfl jerseys| Wholesale nhl jerseys| Cheap nba jerseys| Cheap nba jerseys online| Wholesale nba jerseys online| Cheap ncaa jerseys| wholesale cheap ncaa jerseys| wholesale ncaa jerseys online| wholesale nike jerseys online| Wholesale Cheap NFL Jerseys UK| Wholesale Cheap Nike Jerseys UK|Sitemap| Cold Sitemap| Sports Sitemap| Fashion Sitemap| Sitemap-1| Sitemap-2| Sitemap-3| Sitemap-4| Sitemap-5| Sitemap-6| Sitemap-7| Sitemap-8| Sitemap-9| Sitemap-10| Sitemap-11| Sitemap-12| Sitemap-13| Sitemap-14| Sitemap-15| Sitemap-16| Sitemap-17| Sitemap-18| Sitemap-19| Sitemap-20| Sitemap-21| Sitemap-22| Sitemap-23| Sitemap-24| Sitemap-25| Sitemap-26| Sitemap-27| Sitemap-28| Sitemap-29| Sitemap-30| Sitemap-31| Sitemap-32| Sitemap-33| Sitemap-34| Sitemap-35| Sitemap-36| Sitemap-37| Sitemap-38| Sitemap-39| Sitemap-40| Sitemap-41| Sitemap-42| Sitemap-43| Sitemap-44| Home| Sitemap| Sports Goods Sitemap| Cheap Wholesale Sitemap| Fashions Goods Sitemap| Cheap Wholesale Nike Shoes| Cheap Wholesale Jerseys| Cheap Wholesale Air Jordans| Cheap Wholesale Ray Ban| Cheap Wholesale Oakley| Cheap Wholesale coach| Cheap Wholesale cartier| Cheap Wholesale Christian Louboutin|